Na výlety s Fextem můžete vyrazit i po prázdninách

Skanzen Prerov

Blíží se začátek školního roku a s ním neúprosně i konec letních prázdnin. Aby vám to bylo líto o trochu méně, čeká na vás rodinná turistická soutěž Fextovo území 2 až do konce října. Fext, nezranitelný hrdina i postrach okolí, vám ukáže polabskou lázeňskou kolonádu, místo osudového setkání Marie Terezie, městskou bránu z dob Karla IV. a atletický stadion, kde překonával světové rekordy Emil Zátopek.

Dostat znuděné děti do přírody je úkol leckdy nelehký. Nezisková organizace MAS Střední Polabí, z.s. proto připravila rodinnou turistickou soutěž. „Střední Polabí je plné krásných míst, což dětem k nadšení z výletů často nestačí,“ říká manažerka MAS Střední Polabí Barbora Roušarová. „Abychom rodičům trochu pomohli, oživili jsme místního bájného hrdinu a připravili jsme sběratelskou soutěž. Děti na ni reagují velmi pozitivně, sbírání nálepek je baví a výlety jsou rázem radostnější,“ dodává.

Střední Polabí se nachází jen pár minut cesty autem od Prahy a nabízí vyžití kulturní, sportovní i přírodní. V Brandýse nad Labem najdete renesanční zámek, kde s oblibou trávil chvilky Rudolf II., zachovalou katovnu, zrekonstruovanou židovskou synagogu i oblastní muzeum. Ve Staré Boleslavi se seznámíte s historií vraždy sv. Václava a prohlédnete si stadion, kde překonával rekordy Emil Zátopek.

V Přerově nad Labem na vás čeká oblíbený skanzen, kde nahlédnete do života našich předků. Opodál vystoupáte nad pravěké hradiště. Ve středním Polabí najdete lázeňskou kolonádu, několik přírodních památek, soutok Labe s Jizerou a další pozoruhodná místa.

Je toho hodně, proto jsou všechny informace přehledně připraveny na webových stránkách www.polabsketoulky.cz.

Na některá místa vás zavede turistická soutěž Fextovo území 2. Děti, ale i dospělí s oblibou sbírají nálepky do hracího archu. Vyzvednout si je mohou na 15 místech a na vybraných lokálních akcích. Pro úspěšné sběratele je připravena odměna, pro opravdu pilné sběratele pak slavnostní předvánoční slosování o velké ceny. Soutěž si můžete užívat celou prázdninovou sezonu, protože končí až v říjnu.

MAS Střední Polabí, z.s.

• Nezisková organizace, která aktivně přispívá k rozvoji regionu.
  • Aktivně podporujeme rozvoj cestovního ruchu.
  • Informujeme o významných událostech z regionu a turisticky atraktivních místech.