Tip na výlet. Prozkoumejte zříceninu hradu Týřov.

☑️☑️☑️ TIP NA VÝLET ☑️☑️☑️
O víkendu jsme se vydali prozkoumat zříceniny hradu Týřov, který na skalním ostrohu stál již za dob vlády rodu Přemyslovců a kde nedobrovolně trávil část dětství budoucí český král Přemysl Otakar II.

Automobil můžete zaparkovat v obci Skryje, kde se nachází muzeum Joachima Barranda, věnované zdejším nalezištím zkamenělin. Ke zřícenině vás dovede žlutá turistická trasa dlouhá 2 km, ke které se z obce Skryje dostanete po 700m dlouhé modré naučné stezce „Po stopách trilobita“.

Zřícenina hradu je v současné době zpevňována tak, aby nedocházelo k dalšímu rozpadu a erozi. Ačkoliv cesta není nikterak výškově náročná, upozorňujeme, že není vhodná pro kočárky a lidi se sníženou pohyblivostí. Částečně vede po suťovém svahu. Pokud zdoláte úzkou pěšinku vedoucí napříč prudkým svahem, odměnou vám bude jeden z nejromantičtějších pohledů na poklidnou řeku Berounku tekoucí středem Přemyslovského hvozdu.

Skryje lze využít jako výchozí bod pro další procházky či výlety:
☑️2,5 km dlouhé modré značení vás dovede k unikátním Skryjským jezírkám s vodopádem
☑️Přes řeku z obci Šlovice lze navštívit elektroskanzen v Čechově mlýně
☑️Nebo se vydat údolím po směru řeky do kraje Oty Pavla, obcí Nezabudice a Branov

Pokud jste již toto místo navštívili, podělte se s námi o své zkušenosti na našem Facebooku!