Středočeský kraj se představí na výstavě Regiony České republiky 2017 v Lysé nad Labem (27. 4. – 1. 5. 2017)

KDY 27.4.2017 - 1.5.2017
KDE Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem, Česko

27. 4. 2017 odstartuje již 16. společná výstava měst, obcí, mikroregionů a informačních center České republiky v areálu výstaviště v Lysé nad Labem. Paralelně proběhne i 6. ročník výstavy „Dovolená na vodě kole a ve vzduchu 2017“. Během pěti dnů se návštěvníci budou moci seznámit nejen s novinkami v oblasti cestovního ruchu a kultury v regionech České republiky, ale i s aktuální nabídkou cestovních kanceláří a agentur. Součástí výstavy jsou i odborné semináře pro vystavovatele a odbornou veřejnost.

Středočeský kraj připravil pro návštěvníky opravdu bohatý doprovodný program. Každý den budou probíhat besedy se zajímavými hosty z regionů Středočeského kraje.

Čtvrtek a sobota budou patřit regionům a regionálním produktům. Během besed se návštěvníci mohou seznámit s aktivitami tzv. místních akčních skupin, mikroregionů, měst, obcí a organizací destinačního managementu.

Pátek proběhne ve znamení památkových objektů a muzeí. Hostem besedy bude kromě zástupců muzeí a galerií Středočeského kraje také Mgr. Daniel Marek, náměstek hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče.

V neděli ovládnou expozici Středočeského kraje hrady a zámky. Těšit se můžete na besedu se zástupci a kastelány hradu Křivoklát a zámků Loučeň, Liblice a Křinec.

První máj oslavíme na výstavišti aktivně sportem, pozvání Středočeského kraje přijala golfistka Olivia Prokopová. Tato mladá dáma je jedenáctinásobnou mistryní světa, dvojnásobnou absolutní vítězkou US Masters (2012, 2013) a US Open (2011 a 2013) a v neposlední řadě také dvojnásobnou držitelkou titulu „Nejúspěšnější sportovec Středočeského kraje“ (2013, 2016).

Dalším speciálním hostem bude Lukáš Kvapil, motocyklový závodník a účastník Rallye Dakar 2017, který zachránil během letošního ročníku této legendární soutěže život jinému závodníkovi. Sportovním dnem Středočeského kraje bude návštěvníky provázet Luboš Dvořák ze Signál rádia.

To ale zdaleka není vše, ve čtvrtek se o hudební vystoupení postará folklórní soubor MŠ U Broučků z Milovic. V sobotu pro dobrou náladu zahraje PEPINO BAND J. P. Matury. Josef Pepino Matura, vystupuje se svým programem v ČR i v zahraničí již 16 let a spolupracuje s televizí Šlágr nejen sám, ale i se svou skupinou PEPINO BAND. Tato parta muzikantů hraje převážně lidovky, světové evergreeny, ale v programu jsou zařazeny i jiné žánry.

Připraveny jsou však i ukázky řemesel (zdobení perníčků a ražba mincí) a mnoho soutěží o zajímavé ceny.

Těšíme se na Vás od 27. 4. do 1. 5. 2017 na výstavišti v Lysé nad Labem.