Středočeský kraj do roku 2018 s místy spojenými se vznikem první republiky, šlechtickým ubytováním a zážitkovými pobyty

Tisková konference

Středočeská centrála cestovního ruchu představuje komunikační témata pro rok 2018. Tvoří je místa spojená s oslavou 100 let české státnosti, šlechtické ubytování, zážitkové pobyty a kaleidoskop. Koordinaci aktivit v cestovním ruchu při propagaci Středočeského kraje stvrdily memorandem o spolupráci krajské organizace destinačního managementu a Středočeská centrála cestovního ruchu.

Zájemcům o historii, architekturu, kulturu nebo technické památky představuje Středočeská centrála cestovního ruchu výletní trasy po středních Čechách, které spojují události vzniku první republiky. Návštěvníky provedou po dvanácti místech, kde se utvářela česká státnost a její hodnoty na začátku 20. století. Tištěná brožura s názvem Střední Čechy za první republiky je vydána v češtině, angličtině, němčině a polštině.

Rostoucí poptávce po ubytování nejvyšší kvality ze strany zahraničních návštěvníků vychází vstříc Středočeská centrála cestovního ruchu výběrem 12 nejlepších zámeckých hotelů v kraji. „Obrovský potenciál vidíme ve šlechtickém ubytování. Chceme-li, aby u nás zahraniční návštěvníci zůstávali déle, musíme jim nabídnout to nejlepší, co v kraji máme. Výběru hotelů předcházela pečlivá příprava a desítky hodin konzultací s partnery“ uvedla při setkání s novináři ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu Nora Dolanská. Brožura s názvem Šlechtické ubytování vychází v českém, anglickém a německém jazyce. Bude mimo jiné prezentována na zahraničních i domácích veletrzích cestovního ruchu.
Zejména pro mladé skupiny a pracovní kolektivy je určen výběr dvanácti míst, které nabízejí nejen adrenalinové sportovní vyžití, ale i zázemí pro pracovní programy. Brožura je ideálním materiálem pro rozhodnutí, kam vyrazit se školní třídou, kde oslavit maturitu nebo inauguraci nebo se například seznámit s novými lidmi v pracovním týmu. Všechna místa byla pečlivě vybrána s ohledem na dostupnost z hlavního města.

Nově pojatý kaleidoskop – čtvrtletník – předkládá výběr nejzajímavějších míst a událostí v kraji. Kaleidoskop je volně k dispozici v informačních centrech, vybraných městských úřadech a knihovnách ve Středočeském kraji.