Rekonstrukce a dostavba regionálního muzea v Kolíně

Regionální muzeum v Kolíně_02

Středočeský kraj realizuje od července roku 2014 projekt „Rekonstrukce a dostavba regionálního muzea v Kolíně“, který je financován z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy.  Místem realizace projektu je Karlovo náměstí v Kolíně. Předmětem projektu je rekonstrukce Veigertovského domu čp. 8 Karlovo náměstí v Kolíně, kulturní památky. V rámci projektu bude znovuobnovena funkce Veigertovského domu – muzeum, kde budou zřízeny stálé expozice, výstavní prostory, zázemí pro pracovníky muzea, depozitáře. V objektu bude dále vybudováno městské informační centrum poskytující návštěvníkům informační servis nejen o vlastní památce ale i dalších turistických cílech v regionu s možností zakoupení suvenýrů, upomínkových předmětů a literatury. Ukončení stavebních prací je dle harmonogramu plánováno do října 2015.