Podpora kandidatury Národního hřebčína Kladruby nad Labem na seznam UNESCO

KDY 12.1.2018 - 12.1.2018
KDE 533 14 Kladruby nad Labem, Česko

Společné prohlášení starostů podporujících zápis „Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na seznam UNESCO.

Pátek 12. 1. 2018 od 9:00 hodin, zámek, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o.

Za účasti starostky města Přelouč Ireny Burešové, starostky obce Kladruby nad Labem Lenky Gotthardové, starostky obce Řečany nad Labem Michaely Matouškové, starosty obce Selmice Josefa Veselého a starosty obce Semín Jaroslava Trubače bude slavnostně podepsáno společné Prohlášení o podpoře nominace „Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na Seznam světového dědictví, který vede z pověření mezinárodního společenství Organizace spojených národů pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO).

Prohlášení starostů bude nedílnou součástí oficiální nominační dokumentace, jež bude předložena Centru světového dědictví v Paříži k 31. lednu 2018.