Dostavba areálu lidových staveb v Kouřimi – fáze 1

Kouřim

Středočeský kraj realizuje od dubna roku 2015 projekt „Dostavba areálu lidových staveb v Kouřimi – fáze 1“, který je financován z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy.  Místem realizace projektu je areál Muzea lidových staveb v Kouřimi. Předmětem projektu je rekonstrukce dvou památkových objektů, kterými jsou socha sv. Donáta ze Svatbína a Roubená stodola ze Želejova, a umístění šesti nových expozic, kterými jsou Špýchar z Kornatic, usedlost Šperkovna“ ze Strašic, Mariánský sloup z Konárovic, chalupa z Masojed, výměnek z Krchleb a stodola u chalupy z Masojed. V rámci projektu bude také stávající asfaltová komunikace nahrazena sítí nově vedených cest zhotovených tradičnímu technologiemi, zhotoveny nové rozvody sítí, nové oplocení areálu a provedeny potřebné terénní a krajinářské úpravy. Ukončení hlavních stavebních prací je dle harmonogramu plánováno do prosince 2015. Bližší informace k předmětu projektu jsou k dispozici na http://www.muzeumkolin.cz/projekty.

Projekt  je spolufinancován z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy.

barevne logo s textem