České muzeum stříbra se prezentovalo na Holiday Worldu

České muzeum stříbra

Minulý týden se s Českým muzeem stříbra a Královským stříbřením Kutné Hory mohli seznámit návštěvníci jubilejního 25. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Ten se konal na holešovickém výstavišti od 18. – 21. února 2016.

Tradičně již byly první dva dny, které slouží především k navazování kontaktů, vyčleněny odborné veřejnosti. A tak halou 23, ve které se České muzeum stříbra prezentovalo spolu s dalšími památkami z Kutné Hory ve stánku Asociace cestovních kanceláří, neustále proudili novináři a fotografové. „Těm jsme s kolegyní Šárkou Trzaskalikovou nezřídka pózovaly v našich kostýmech kutnohorského Havíře a královny Žofie Bavorské, která každoročně se svým chotěm, králem Václavem IV., přijíždí do Kutné Hory při příležitosti Královského stříbření,“ řekla Edita Dvorská.

V sobotu a neděli se holešovické výstaviště zaplnilo návštěvníky z řad široké veřejnosti, a tak nebyla nouze o dotazy na návštěvu středověkého dolu nebo na termín konání Královského stříbření. Zhruba polovina návštěvníků Kutnou Horu i České muzeum stříbra dobře znala. Díky dobré dojezdové vzdálenosti je město oblíbeným výletním cílem. „Setkali jsme se s mnoha lidmi, kteří jezdí z Prahy na víkendové chaty právě do okolí Kutné Hory. Některé památky znali, ale jiné informace pro ně byly nové, a tak věříme, že si v létě, třeba s vnoučaty, naplánují výlet právě k nám,“ dodává Dvorská.

 

O veletrhu Holiday World:
termín konání:             18. – 21. února 2016
počet vystavovatelů:                       652
počet vyst. zemí:         46
výstavní plocha:         18.800 m2

Loading Facebook Comments ...